Mi tudjuk hová tartunk!
Határozott céljaink, tudatos elképzeléseink vannak a jövőt illetően, s reményeink szerint együtt, közösen olyan erőket mozgathatunk meg, melyre külön-külön képtelenek lennénk.
2021.08.16
Jó tudni: a lakásbiztosítására is számíthat, ha baleset érte - HVG cikk
Lakásbiztosítással általában otthonaikat és ingóságaikat védik a biztosítottak az olyan káresemények esetére, mint például a csőtörés, tűzkár, betörés, vagy pedig viharral összefüggő károk. Annak is köszönhetően, hogy egy lakáshitel vagy CSOK mellé kötelező az igénybevétele, Magyarországon a lakásbiztosítás az egyik legelterjedtebb biztosítási szolgáltatás. Ennek megfelelően nem meglepő, hogy rengeteg féle kiegészítő biztosítást lehet kötni a lakásbiztosítás mellé, ezek közé tartozik a balesetbiztosítás is.
A Bank360 elemzői azt vizsgálták meg, hogy milyen balesetbiztosítási csomagokat köthetünk néhány biztosító lakásbiztosítása mellé.
Az Aegon OKÉ lakásbiztosításához három külön csomagban köthető balesetekre is kiterjedő kiegészítő fedezet.
A kórházi napi térítésre vonatkozó csomag baleset következtében 3 napot meghaladó kórházi ápolásra térít egy, az ajánlaton és a kötvényen feltüntetett, napi összeget. A műtéti kiegészítés a biztosító által 4 kategóriába sorolt műtét komolyságától függ és egységenként a következő limitekkel rendelkezik:
A bővített balesetbiztosításuk maradandó egészségkárosodáson és haláleseti biztosításon felül térít csonttörésre, égési sérülésre, illetve baleseti műtétre is.
Az Allianz Otthonom lakásbiztosításához köthető kiegészítő családi balesetbiztosítást 200 ezer forintos biztosítási összeg egységenként lehet megkötni, maximum 2 millió forintig. A biztosítási összeg szerint meghatározott térítési limiteket és szolgáltatásokat az alábbi táblázat tartalmazza.
A Generali Házőrző lakásbiztosításánál négy, emelkedő biztosítási összegű lakásbiztosítási csomag közül választhatunk. A legkisebb csomagon kívül mindegyik tartalmaz beépített balesetbiztosítást, ugyanakkor külön-külön is megköthetőek kiegészítőként ezek a csomagok.
Ezen felül tartalmaz balesetbiztosítási fedezeteket az Egészség nevű kiegészítő biztosításuk is, ami haláleseti, műtéti, illetve kórházi napi térítést foglal magába, 3 szinten.
A Genertel Kiegészítő családi balesetbiztosítása csonttörés, halál, baleseti eredetű maradandó egészségkárosodás, illetve baleseti eredetű műtéti káreseményekre térít. A szolgáltató lakásbiztosítása a baleseti műtéti térítésen kívül, a többi felsorolt káreseményre beépítve is tartalmaz balesetbiztosítást.
A Groupama Minősített Fogyasztóbarát Lakásbiztosításához tartozó, kiegészítésként megvásárolható balesetbiztosítás baleseti halál, baleseti eredetű maradandó egészségkárosodás és baleseti eredetű égés káreseményekre térít. Csonttörésre és kórházi napi térítésre a biztosítás külön köthető, ezeket külön jelöltük az alábbi táblázatban.
Érdekesség, hogy a Groupama lakásbiztosításhoz lehet baleseti ruhakár szolgáltatást igénybe venni, ami 20 és 100 ezer forint közötti biztosítási összeget térít.
Az Union Értem lakásbiztosításához elérhető kiegészítő balesetbiztosításnak két csomagja van, a Standard és az Extra, ami ugyanazokat a fedezeteket tartalmazza, de az Extrának magasabbak a térítési limitei. Mindkét szint tartalmaz baleseti halál, maradandó egészségkárosodás és balesetből eredő műtéti térítést, illetve a baleseti sérülés és a baleseti égés káreseményeket is.
A Bank360 egy korábbi elemzésében azt is megvizsgálta, hogy milyen egészségbiztosítások tartoznak, illetve vehetők igénybe kiegészítő biztosításként a lakásbiztosításokhoz, az erről szóló cikk ide kattintva érhető el.
Forrás